06 wrz

20 – lat działalności firmy

List otwarty do klientów, współpracowników i przyjaciół Fleksograf studio prepress

Szanowni Klienci, niezawodni Współpracownicy i kochani Przyjaciele studia Fleksograf,
powód do napisania tego listu jest niebagatelny, w tym roku mija 20 lat działalności naszej firmy. Mieliśmy w planach huczne obchody podczas jubileuszowego bankietu, ale ze względu na pandemię COVID-19 musimy go przełożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Chociaż jak mawiają „co się odwlecze to nie uciecze” i impreza z pewnością się odbędzie, to tymczasem jako CEO firmy chciałbym się z Państwem podzielić refleksją na temat tego co wydarzyło się przez 20 lat naszego funkcjonowania.
Zakładając firmę w 2001 roku w Swarzędzu miałem marzenie, żeby stworzyć nowoczesną firmę będącą wzorem dla innych i mekką dla ludzi ambitnych i kreatywnych. Pamiętam radość i ekscytację z pierwszych zleceń. Patrząc z obecnej perspektywy i aktualnych możliwości technologicznych firmy to nie były duże zamówienia, ale wtedy to było dla mnie naprawdę coś wielkiego. Dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu, ciężkiej pracy i zaufaniu jakim obdarzali nas klienci zaczęliśmy się dynamicznie rozwijać. Sukcesywnie uruchamialiśmy nowe linie produkcyjne, otwieraliśmy kolejne oddziały firmy i zdecydowanie najważniejszy moment w historii to zakup nowej technologii Kodak Flexcel NX, która umożliwiła nam przygotowywanie prac na najwyższym światowym poziomie.
Wiele razy zastanawiałem się nad tym, z czego jestem najbardziej dumny po 20 latach zarządzania firmą. Nie jestem w stanie wymienić jednego, dlatego wskażę trzy równorzędne powody do dumy.
Po pierwsze, poziom technologiczny w naszej firmie. Mamy wiele autorskich rozwiązań, które poprawiają szybkość i jakość naszej pracy. Są po prostu unikatowe.
Po drugie, nasi klienci, wymagający, a jednocześnie fantastyczni partnerzy biznesowi. Wielu spośród naszych klientów rozwijało się i budowało swoją silną pozycję wspólnie z nami, cieszymy się, że mamy swój wkład w Państwa sukcesy.
Po trzecie, współpracownicy. W ludziach, z którymi współpracuję najbardziej cenię dokładność, precyzję i dotrzymywanie słowa. Mam szczęście, że mój zespół składa się właśnie z takich osób.
Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie czy spełniłem swoje marzenie, powiedziałbym tak, w przeważającej mierze tak, ale wciąż jest wiele spraw, tematów, projektów i zadań, zarówno przede mną osobiście, jak i przed całą firmą, które zamierzamy zrealizować. To w końcu aż i dopiero 20 lat na rynku…
Pięknie dziękuję szanowni Klienci, niezawodni Współpracownicy i kochani Przyjaciele za to, że jesteście.

Z wyrazami szacunku i sympatii
Krzysztof Malengowski….